13 листопада 2016 року вже вшосте відбуватиметься Всеукраїнський День молитви за сиріт.

     

 На підтримку цієї ініціативи виступив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. Він звернувся до громад з наступними словами: «Протягом останніх років Україна переживає дуже складні часи.

Сотні тисяч українських дітей живуть за межею бідності, страждають від жорстокого поводження, насильства у своїх сім’ях та потерпають від воєнного конфлікту на сході країни. Ще десятки тисяч дітей з інвалідністю не отримують належного догляду та реабілітації. Але особливо вразливою сьогодні є категорія дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Кулеба закликав небайдужих людей помолитися у своїх церквах за всіх українських дітей-сиріт, а особливо за тих, які так потребують люблячих батьків. Уповноважений розповів, що у системі інтернатних закладів наразі виховується більше 100 000 дітей. Але лише близько 10% з них є сиротами, решта – 90% - діти з кризових сімей, батьки яких втратили свій батьківський потенціал та не здатні надати дитині ані належного догляду, ані піклування. Маючи батьків, ці діти вимушені жити поза сімейним оточенням і, фактично, є сиротами. 

Закликаючи кожну церкву, кожну християнську громаду бути максимально активною у служінні всім дітям які знаходяться в інтернатах, він зазначив: «Сьогодні Держава задекларувала вектор реформи інтернатних закладів. І зараз, як ніколи, Держава потребує підтримки церкви у цьому напрямку. Я прошу вас активізувати своє служіння дітям України і, перш за все, надати підтримку кризовій родині, попередивши таким чином потрапляння дитини в інтернат. Ця родина має відчути та побачити вашу підтримку, вони повинні знати, що вони не самі, що про них та їхніх дітей є кому подбати. Ваше служіння має бути спрямоване не лише на те, щоб кожна дитина-сирота жила у родині, а й на те, щоб ця родина була гідною та змогла забезпечити дитині належне піклування та турботу».

Микола Кулеба впевнений, що відокремлення дитини від сім’ї суперечить Біблії, суперечить закону та здоровому глузду. І що саме християнські церкви можуть принести ті справжні цінності, які допоможуть відновити право дитини на проживання та виховання в безпечному родинному середовищі. 

Уповноважений Президента з прав дитини закликав християнські громади не лише молитися за вирішення проблеми сирітства, але й бути активними учасниками цього процесу: «У нас є все, щоб жити в тій Україні, про яку мріємо - де діти щасливі у родинах, щасливі без війни, злиднів і насильства! Давайте об’єднаємо нашу волю, зусилля та ресурси, щоб досягнути України без сиріт! Бо «віра – є здійснення очікуваного» (До Євреїв 11:1)».